Jak na boj s Alopecii dle úspěšné digitální blogerky @lovefashionjana

Jana Drtilová (@lovefashionjana): Alopecie by neměla být tabu, díky přírodní a pravidelné péči se s ní dá úspěšně bojovat

 

Alopecie. Neinfekční onemocnění, jehož důsledkem je vypadávání vlasů, kterým trpí čím dál více žen, ale přesto se o ni stále málo mluví.  Jaké jsou její příčiny, co dělat, když zjistíme, že tuto nemoc máme a jak a čím ji léčit? Přinášíme vám příběh a osobní zkušennost s touto zákeřnou nemocí, blogerky a digitální tvůrkyně Jany Drtilové známé jako @lovefashionjana.

 

 

Vlasy, koruna krásy. Asi každá z žen se s touto větou může více než ztotožnit. I když si to mnohdy neuvědomujeme, naše vlasy jsou naší pýchou, ozdobou i symbolem životního stylu. O to více se dokážeme vyděsit, když nám vlasy začnou vypadávat. Někdy je to důsledkem stresu, někdy je příčina i důsledek vážnější. “O alopecii jsem se dozvěděla právě díky mé komunitě na Instagramu,” vypráví Jana Drtilová, kterou na sociálních sítích můžete také znát jako @lovefashionjana. “Jednou, když jsem měla zrovna vlasy učesané do culíku, mě kamarád upozornil, že mám za uchem prázdné kolečko, kde nejsou žádné vlasy. Postupně jsem si tak na hlavě našla taková lysá místa ještě čtyři,” mluví o seznámení s touto nemocí Jana, která o svém trápení nejprve promluvila u sebe na sociálních sítích a sledující ji hned s alopecií seznámili.

 

foto-17

 

Samodiagnóza nestačí

 

“Než podniknete jakékoliv kroky v léčbě, nespoléhala bych se jen autodiagnózu a vyhledala bych nejprve odborníka,” doporučuje Jana Drtilová. Stejně jako to udělala ona sama a nestačila se divit. “Na klinice mi lékařka vzala vzorek mých vlasů a poté zde zjistili že moje vlasová cibulka je kompletně obalená mazem a bylo mi okamžitě zakázáno používat na vlasy chemické barvy, aplikovat na vlasovou pokožku co nejméně chemie obecně a vyhnout se co nejvíce stresu,” vzpomíná Jana. Protože alopecie se dělí hned na několik typů, bylo důležité zjistit i ten Janin, který byl lékařkou označen jako Alopecia areata, která označuje právě výsše zmíněné ložiskové vypadávání vlasů v trsech, shlucích.

 

Vzorec tak jedinečný a účinný, že je patentován

 

S novou informací se Jana seznámila, teď bylo třeba problém, tedy nezvanou alopecii, vyřešit. “Byla jsem zoufalá. Chtěla jsem začít používat nejrůznější potravinové doplňky a léky na podporu růstu vlasů, takže když mi kamarádka doporučila vlasové sérum na podporu růstu vlasů od Natucain, řekla jsem si, že nemám co ztratit a rozhodla se sérum od této značky dvakrát denně masírovat přímo na holá místa. Po dvou měsících pravidelného používání tohoto séra jsem šla opět na kontrolu na kliniku a skutečně, celá ordinace byla v šoku, vlasy nejen rostly, ale byly pevné,” vzpomíná na první kontakt s vlasovou péčí Natucain, která obsahuje jedinečnou aktivní složku MKMS24, získanou pomocí technologie kmenových buněk z výtažků z bambusu, tymiánu a čočky. Ta stimuluje růst vlasů přímo u kořínků vlasů a poskytuje jim všechny základní živiny, které potřebují k rychlému a silnému růstu. Výsledkem je výrazně menší vypadávání vlasů a rychlejší, efektivnější a silnější růst. 

 

Pravidelnost se vyplácí

 

Jak víme, teprve s pravidelným cvičením přicházejí výsledky a stejně tak tomu je i v případě používání séra Natucain. “Chce to opravdu pravidelnost. Poté, co jsem zjistila, že veškerá péče Natucain je přírodní, jsem do své beauty rutiny zařadila šampon, kondicionér i revitalizační masku stejné značky a opravdu výsledky po dvou měsících byly znatelné,” potvrzuje Jana s doporučením, že pokud vám vypadává obočí či řasy, vyplatí se investovat i do Natucain Brow nebo Lash séra, které nejen že je stejně jako vlasová péče plně přírodní, bez hormonů, ale garantuje první výsledky již po šesti týdnech používání. Co se týče výdrže produktu, Jana doporučuje nehledat levnější řešení, ale investovat do produktu, který nejen funguje, ale i nespotřebujete jednu lahvičku téměř ihned. “Jedna lahvička vlasového aktivátoru Natucain mi při nanesení na celou plochu hlavy dvakrát denně vydrží necelé tři měsíce,” říká spokojeně. 

 

foto-33

 

Chirurgie nemusí být vždy řešení

 

I když se nyní některé typy alopecie dají řešit chirurgicky transplantací vlasů, ne vždy tak každý typ tohoto autoimunitního onemocnění musí skončit na operačním sále. I když sama Jana říká, že její typ alopecie se ji vždy může vrátit při větším stresu nebo psychické zátěži, její zkušenost s dobrou diagnostikou, konzultací s lékařkou a poté pravidelným používáním Natucainu místo drogerkové péče ji doslova změnil život i zvýšil sebevědomí. “Protože jedině když budeme mít zdravou pokožku hlavy, můžeme mít pak krásné a lesklé vlasy, nic mezi neexistuje,” dodává Jana.

 

V období od 1.11. do 30.11. platí garance vrácení peněz na vlasové sérum Natucain Hair Activator. Více informací naleznete zde.