Mohu své vlasy ještě zachránit?

Mám kamarádku z Anglie Michelle, tak jak jí tu budu říkat, je moje osobní módní královna. Neexistuje snad žádný trend, který by neznala nebo se ho neúčastnila. Na programu vždy máme umění, kulturu a nákupy. Ale vždy nejvíce času trávíme u mě doma a věnujeme se vlasům mojí kamarádky. Vždy se chtěla účastnit všelijakých trendů, které jejím vlasům daly pořádně zabrat. Za nedlouho vypadaly nezdravě a vysušeně. Naprosto jsem jí rozuměla. Byla z toho nešťastná a mohli jste si toho všimnout na první pohled. 

Zničené vlasy totiž potřebují spoustu péče. 

Barvení, žehlení, fénování, slaná voda, slunce: naše vlasy mají během našich běžných dnů dost stresu. 

Zvlášť pokud se jedná i o psychický stres nebo nezdravý životní styl, vlasy pak také stávkují.  

Silné třepení konečků, mastné vlasy a vypadávání vlasů jsou důsledky trvalého (nebo příliš masivního) stresu a přetížení vlasů. Pak by měl co nejdříve začít záchranný program.  

Moje doporučení jsou následující: 

  1. zastřihnout rozštěpené konečky. I když to bolí na duši, konce vlasů s roztřepenými konečky se musí odstřihnout. Hned po zastřihnutí účes vypadá mnohem lépe. Takže každé 4-6 měsíců si nechte konečky zastřihnout.  
  1. Nemyjte si vlasy každý den a pokud, tak jedině regeneračním a revitalizačním šamponem. Pro tyto případy jsem vyvinula vlasovou péči Natucain sestávající z šamponu a kondicionéru.  Bez silikonů a sulfátů dostávají vlasy příležitost k regeneraci již během mytí. Výživné přírodní složky poskytují poškozeným vlasům přesně to, co potřebují k regeneraci. Spojení naší patentované složky MKMS24 a kofeinu revitalizuje vlasy a posiluje je. Díky odpovídajícím superpotravinovým olejům jsou také vyživené a už nevypadají vysušeně.  
  1. Šetrná péče o vlasy již při rozčesávání. Po umytí je rozhodně třeba vlasy ošetřit kondicionérem. Oba produkty, tj. šampon i  kondicionér, obsahují vyživující komplex superpotravin. Kurkuma snižuje oxidační stres vlasů a chrání před lámáním vlasů. Amarant a výtažky z chia semínek posilují vlasové futikuly. Výtažky z quinoy obnovují ztracenou pružnost. Obrovský význam má zázvor. Ten totiž dodává vlasům opět lesk a hebkost.  

      4. Snížení psychického stresu. Vše, co zatěžuje tělo a duši (a vlasy), by mělo být u člověka výrazně minimalizováno. Věnujte pozornost pracovnímu stresu a s                 vděčností přijměte každou příležitost k odpočinku. Často se stává, že když se naučíte používat více slůvko "ne" a vyškrtnete přebytečné schůzky v kalendáři,               pocítíte zázraky. Vyměňte chytrý telefon za dobrou knihu a televizi za procházku.

  1. Jezte vyvážená jídla a hodně pijte. Doporučuji se ve stravě zaměřit také na superpotraviny: čerstvé ovoce a zeleninu, hodně chia, amarant a quinoa. Vyzkoušejte nové recepty a zjistěte, co vám chutná a co je pro vaše tělo dobré. Pít hodně vody je nutností. 

 

Všechny tyto tipy jsem sdílela se svou milou kamarádkou. Nový šampon, kondicionér a růstové sérum Natucain používá již asi 2 měsíce. A je spokojená.

Její vlasy jsou opět krásné a nové vlásky začaly dorůstat. Michelle ještě chvíli počká, než si vlasy znovu nabarví. 

Mějte se, 

vaše Steffi (zakladatelka značky Natucain)