Význam ochrany vlasů v chladném počasí

Význam ochrany vlasů v chladném počasí 

V chladných zimních měsících provozujeme různé aktivity, od dlouhých procházek až po lyžování na horách. Jak jistě víte, vaše pokožka v zimě trpí. Jistě vás nepřekvapí, že trpí i vaše vlasy.  

Čím chladnější a sušší je vzduch, tím víc trpí vaše vlasy. Suchý vzduch způsobuje, že jsou vlasy mnohem křehčí; roztřepené konečky a lámání jsou v suchých a chladných měsících mnohem častější. Vlasy vypadají jako sláma, extrémně se zauzlují a jsou nabité statickou elektřinou. 

Velmi důležitý je také materiál, který se vašich vlasů dotýká. Když máte na hlavě klobouk, k vaší pokožce hlavy se dostává méně kyslíku. Vlasy se pak rychleji mastí a musí se častěji mýt. Pokud však používáte vyživující a hydratační šampony a kondicionéry, neměly by vaše vlasy tolik trpět. Klíčovou roli však hraje také kvalita pokrývky hlavy. Pokud si neustále pokrýváte hlavu syntetickými materiály, je pravděpodobnější, že si vlasy výrazně poškodíte. Tento materiál může způsobit zacuchání – zejména u dlouhých vlasů – a ztrátu objemu. To pak vede k častějšímu rozčesávání, aby se uzly zmenšily a vlasy se rozpletly. Toto mechanické namáhání tedy v konečném důsledku může vést k vypadávání vlasů. Dbejte tedy na to, aby pokud možno, vaše čepice nebyly příliš těsné nebo aby byly vyrobeny z přírodní vlny. 

Nepodceňujte v zimních měsících také zdravou stravu a dostatečnou hydrataci. Ujistěte se, že dobře jíte a hodně pijete! Vedle toho je v chladných zimních měsících ideálním společníkem vlasové tonikum NATUCAIN. Účinná látka snižuje vypadávání vlasů až o 90 % a stimuluje růst vlasů až o 93 %. 

Nejlepší tipy pro růst vlasů v zimě: 
- Pijte hodně tekutin 
- Výživná strava 
- Volná pokrývka hlavy z přírodních materiálů 
- Pravidelná a bohatá péče o vlasy 
- Šetrné rozčesávání 
- Méně tepelného stylingu 
- Zimní ošetření – naše doporučení: Vlasové tonikum ve spreji NATUCAIN