Rutina proti padání vlasů

Důvodů padání vlasů můžeme být několik. Existuje ovšem několik preventivních kroků, díky kterým můžete svou vlasovou rutinu vylepšit a elimovat padání vlasů. 

  1. Pravidelné mytí vlasů je v osobní hygieně nutností!

Pro někoho je i denní mytí vlasů samozřejmostí., ale toto není správná cesta. Dnes víme, že tím spíše poškodíme mikrobiom pokožky hlavy. Zvlášť pokud šampon obsahuje sírany.  Každé dva až tři dny se vlasy těší na mytí, ale s použitím kvalitního přírodního šamponu. Nyní si musíme položit otázku, jak zjistit, které šampony ve skutečnosti obsahují sulfáty: Což je velmi jednoduché! Dobrá zpráva totiž je, že Natucain nedávno uvedl na trh vlastní šampon a kondicionér. Je samozřejmé, že v nich nenajdete žádné parabeny nebo sulfáty, protože produkty tvoří až 99 % přírodního původu. 

  1. Před šamponováním: Kartáčujte!

Dlouhé vlasy je třeba před mytím pečlivě rozčesat. Můžete s kartáčem udělat jakýsi peeling před mytím. Špína, odumřelé buňky a usazeniny jsou právě šetrně odstraněny kartáčováním pokožky hlavy. To také usnadňuje rozčesávání po umytí vlasů. 

  1. Správný šampon: Přírodní!

Ano, obsah produktu je velmi důležitý. Zdržte se aplikaci syntetických složek na pokožku Vaší hlavy. Dívejte se pozorně na složení pečujících přípravků. Silikony, parabeny popř. sulfáty nemají na hlavě co dělat. Proto pravidlo 0 % těchto složek platí i pro Natucain šampon a kondicionér. Přikládám velký význam čisté přírodě, proto se spoléhám na přírodní přísady, posílené o superpotraviny a výživné oleje. 

  1. V případě vypadávání vlasů: zaměřte se na správnou péči

Mytí vlasů je součástí vaší osobní hygieny. Oživte své vlasy novým šamponem Natucain podpořte růst vlasů pomocí patentované účinné látky MKMS24. Složení přírodního původu se aktivuje přímo u kořínků vlasů. Vypadávání vlasů lze omezit s kofeinem, který je v šamponu také obsažen. Každý, kdo již zná Natucain, také oceňuje superpotravinový komplex. Ve studiích vidíme, že mimo jiné zázvor, chia semínka, kurkuma, amarant a quinoa s vyživujícími oleji mají na vlasy posilující účinek. 

  1. Kondicionér: Za každou cenu!

Potřeba kondicionéru závisí na délce vlasů a kvalitě vody. Pokud je voda velmi tvrdá, rozčesávání dlouhých vlasů se může rychle stát mučením. Kondicionér je ale důležitý i pro kratší vlasy! Šampon vlas otevře, zatímco vrstva kutikuly je opět uzavřena kondicionérem. Vlasy jsou tak optimálně chráněny. S touto ochranou jsou vlasy správně chráněny před lámáním. Vlasy se stávají sametově měkkými a poddajnými. Kondicionér Natucain obsahuje také vzorec MKMS24 a aktivní složky, které podporují růst vlasů. Ideální přírodní, dokonce veganský produkt doplňuje šampon Natucain a dodává vlasům pružnost. 

clanek-foto

6. Opatrně s množstvím: Méně je někdy více.

Příliš velké množství produktů nijak více nepomůže: To platí jak pro šampon, tak i kondicionér. Používejte jen malé množství šamponu, rozpěňte v ruce a vmasírujte do mokrých vlasů. Ale pozor: pouze ke kořínkům, není potřeba šampon aplikovat do délek. Při masáži hlavy (která by měla být vždy uklidňujícím momentem) můžete vypnout vodu. Po šamponování do délek aplikujte kondicionér o velikosti mince. Kondicionér by měl působit asi 2 až 3 minuty a poté pečlivě opláchněte. 

  1. Tření vlasů do sucha ručníkem je tabu!

Mokré vlasy je vhodné zabalit do ručníku (bez aviváže!) a poté jemně vykartáčovat. Pokud vám vypadávají vlasy, poté byste měli aplikovat růstové sérum Natucain. Jestli si umyjte si vlasy večer, potřebujete nějaký čas navíc na vysušení, protože mokré vlasy nepatří do postele! Mokré a teplé podmínky vytvářejí perfektní prostředí pro bakterie. 

Pokud dodržíte těchto pár pravidel, padání vlasů díky mytí vlasů nevyprovokujete. Naopak: Se správnými produkty péče o vlasy můžete dokonce podpořit růst vlasů. Příběh s Pavlínou jsem ještě neskončila: svou vlastní teorii vypadávání vlasů úplně neopustila, ale už se zvládne přimět umýt si vlasy jednou týdně. Kadeřnice a moje poradkyně odvedly skvělou práci.