Výsledky

Výsledky naší studie Natucain

Bez ohledu na to, zda je příčinou šedivějících vlasů věk, dědičnost, nemoc nebo stres, ztrácejí vlasy na kráse a cítíme se méně atraktivní. Jak proti tomu můžeme bojovat?

Chceme, aby se naši zákazníci znovu cítili ve svém těle krásně a atraktivně. Důvěřujeme Natucainu.

Ale pouhá důvěra při vypadávání vlasů nestačí. Proto jsme testovali účinnost našeho produktu v několika klinických studiích.

 

VÝSLEDKY VÝZKUMU – Pozitivní účinek na geny

V této klinické studii byl zkoumán účinek čtyř různých rostlinných extraktů na genovou expresi ve vlasových folikulech. V této studii byla složka MKMS24 zpracována na neutrální produkt, který byl aplikován po dobu 3 týdnů vždy ráno a večer na pokožku hlavy testovaných osob. Před a po ošetření bylo odebráno a analyzováno více než tucet folikulů, mezi nimi 30 genů, které jsou zvláště důležité pro fyziologii vlasů.

 

Výsledky prokázaly pozitivní změnu v genové expresi fibroblastového růstového faktoru 7* (FGF7) a nogginu, jakož i genů, které se podílejí na pigmentaci vlasů. Oba geny byly silně aktivovány složkou MKMS24.

 rayvdberg2_small

Exprese FGF7 se zvýšila po třech týdnech léčby o 62 % a u nogginu o 89 %. FGF7 byl stimulován u 8 a noggin u 13 z celkem 15 testovaných osob, což mělo pozitivní vliv na růst vlasů.

 IMG_0129 3_small

*FGF7 a nogginové proteiny jsou signální vazby, které jsou důležité pro vyvolání nové fáze růstu vlasů. Zatímco noggin inhibuje aktivitu „bone morphogenetic protein 4“ (BMP4), který hraje supresivní roli při přechodu z telogenní fáze zpět do anagenní fáze, FGF7 pomáhá instruovat zárodečné buňky vlasů, aby se množily a zahájily nový vlasový cyklus.

 IMG_0082_small

VÝSLEDKY VÝZKUMU – Pozitivní účinek na růst vlasů

V další studii byl 7% extrakt MKMS24 zpracován na neutrální produkt a testován na celkem 17 testovaných osobách, 7 ženách a 10 mužích. Testovaný produkt byl aplikován na definovanou oblast pokožky hlavy dvakrát denně po dobu 20 týdnů. Pomocí takzvaného „fototrichogramu“ byly ošetřené oblasti pokožky hlavy vyfotografovány zblízka před testováním a po testování. Poté byly fotografie vyhodnoceny pomocí speciálního softwaru, aby bylo možné provést analýzu růstu vlasů a počtu vlasových folikulů.

O dva dny později byla oholená oblast znovu vyfotografována, aby se ověřil počet vlasových folikulů v růstové fázi (anagenní).

Oblasti pokožky hlavy ošetřené extraktem MKMS24 vykazovaly zvýšenou hustotu vlasů v anagenní fázi (+ 21,7) a sníženou hustotu vlasů v telogenní fázi (-36,3). Na začátku 20týdenní léčby byla u testovaných osob zjištěna mírně zvýšená ztráta vlasů s přibližně 22 vlasy v telogenní fázi. Na konci studie bylo ve stejné zóně nalezeno pouze přibližně 12 vlasů v telogenní fázi.

 

Časté otázky o Natucainu

Může se Natucain Hair Activator používat v těhotenství a při kojení?

Natucain Hair Activator má 100% přírodní složení. Před použitím byste se měli poradit se svým lékařem.

Mohu používat Natucain Hair Activator po chemoterapii?

Pozitivní účinky produktu Natucain Hair Activator se prokázaly u lidí, kteří jej používali po chemoterapii, protože produkt neobsahuje hormony. V každém případě se před zahájením používání produktu poraďte se svým lékařem.

Mohu používat Natucain Hair Activator po transplantaci vlasů?

Ano, můžete používat (pokračovat v používání) Natucain Hair Activator 5-7 dní po transplantaci vlasů, jakmile se objeví první strupy. Je důležité, aby se nevyskytovala žádná zanícená nebo otevřená místa.